در حال انتقال به بانک ... processing...
/upload/images/2019/150_157651927179038.jpg

یک کافی شاپ خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک کافی شاپ خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

طراحی کافی شاپ ها اغلب به گونی ای است که تمامی نیاز های مشتری از جمله احساس امنیت مشتری در کافه، ارائه نوشیدنی های با کیفیت و راحتی و آسایش فراهم شود. شرکت هایی که فروش لوازم و تجهیزات کافی شاپ را انجام می دهند، تمامی ابزار مورد نیاز برای کار شما را طراحی و تولید می کنند. اما با توجه به تنوع بالایی که این تجهیزات دارند، شما نیاز به یک متخصص برای راهنمایی در خرید آن ها دارید.

با دارا بودن ابن تجهیزات کافی شاپ معنا پیدا می کند و بدون آن ها کافی شاپ شما به هیچ وجه رونقی نخواهد داشت. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی ویژگی های یک کافی شاپ خوب بپردازیم.

ارائه قهوه های با کیفیت

یکی از مهمترین عوامل و شاید بتوان گفت مهم ترین عامل در کیفیت یک کافی شاپ، کیفیت قهوه هایی است که به مشتری ارایه می دهند. از جمله عواملی که می توانند در کیفیت قهوه تاثیر داشته باشند می توان به دستگاه قهوه ساز، دانه های قهوه مورد استفاده و توانایی های باریستا اشاره کرد. نقص در هر یک از این عوامل می تواند موجب کاهش کیفیت قهوه شود که در این صورت نارضایتی مشتری را در پی خواهد داشت.

کافی شاپ

ارائه غذا ها با کیفیت و قیمت مناسب

هر چند کمتر شخصی فقط به منظور غذا خوردن به کافی شاپ می رود اما یک کافی شاپ خوب از انواع کیک ها و شیرینی ها در طعم ها و تنوع های مختلف بهره می برد. وجود غذا های با کیفیت علاوه بر جذب رضایت مشتری موجب بالا رفتن فروش می شود و خود نیز می تواند عاملی برای جذب مشتری بیشتر می باشد.

مبلمان و صندلی های راحت

از دیگر عواملی که می تواند در جذب مشتری تاثیر داشته باشد، مبلمان و صندلی راحت است. تحقیقات نشان داده است که هر چه مبلمان راحت تر باشد، مشتری علاقه بیشتری به ماندن در کافی شاپ پیدا می کند و بالعکس اگر از مبلمان راحتی استفاده نشود، مشتری زمان کمتری را در کافی شاپ صرف خواهد کرد. البته برخی از کافی شاپ ها که مشتری هایشان زیاد است و فضای مورد نیاز برای همه آن ها ندارند، از روی قصد از مبلملن راحتی استفاده نمی کنند تا مشتری زود تر کافی شاپ را ترک کند و جا برای دیگر مشتری ها باز شود.

این روش به هیچ وجه رضایت مشتری را در پی نخواد داشت و صرفا برای درامد بیشتر است. همانطور که در ابتدا گفته شد از ویژگی های یک کافی شاپ خوب دارا بودن مبلمانی راحت است که رصایت مشتری را در پی خواهد داشت.

مبلمان کافی شاپ

دسترسی به اینترنت

شاید چند سال پیش دسترسی داشتن کافی شاپ ها به اینترنت پر سرعت، کاری کاملا بیهوده به نظر می رسید اما مروزه با توجه به این که اینترنت و فضای مجازی بخش زیادی از زندگی روزمره ما را در بر می گیرد پس شخصی که به کافی شاپ می رود انتظار دارد تا زمانی که سفارشش آماده می شود، شبکه های مجازی را چک کند. تجربه ثابت کرده است زمانی که مشتری اینترنت پر سرعت و نوشیدنی های خوشمزه در اختیار داشته باشد، ساعت ها در کافی شاپ نشسته و نوشیدنی سفارش می دهد. در نتیجه امروزه یکی از مهمترین ویزگی های یک کافی شاپ خوب دسترسی به اینترنت پر  سرعت می باشد.

کتابخونه، مجلات و روزنامه

اگر شما نیز کافی شاپ های چند دهه پیش را دیده باشید می دانید که افرادی که به کافی شاپ می رفتند اغلب مشغول به خواندن کتاب، مجلات و روزنامه بودند. امروزه نیز به طور قطع، کتاب حرف اول را در کافه می زند. دسترسی به کتاب و مجلات برای آن دسته از افرادی که علاقه ای به وبگردی ندارند میتواند جذاب باشد. یک کافی شاپ خوب باید برای هر شخصیتی برنامه ریزی کند. همه ی افراد که اهل اینترنت نیستند.

محیط آرام کافی شاپ

محیطی آرام

محیط کافی باید ترکیبی از هیاهو و آرامش باشد. چرا که بعضی اوقات افراد به منظور گذراندن ساعاتی برای خود و همچنین انجام امورات شخصی به کافی شاپ می روند و برخی از اوقات نیز برای دیدن دیگر افراد و معاشرت با دوستان خود به کافی شاپ می روند. در نتیجه یک کافی شاپ باید از محیطی راحت و صمیمی برخوردار باشد