در حال انتقال به بانک ... processing...
/upload/images/2019/150_1576349338986167.jpg

چگونگی پیدایش پیتزا، طرز پخت و انواع آن

چگونگی پیدایش پیتزا، طرز پخت و انواع آن

به گفته مورخان، تقریبا 300 سال قبل از میلاد مسیح اولین پیتزا ها در شهر ناپل ایتالیا پخته شدند. در آن زمان این غذا در واقع غذای قشر فقیر جامعه بوده که از یک خمیر گرد به همراه زیتون و سبزیجات تشکیل می شده است و به مرور زمان در میان تمام مردم محبوبیت خاصی پیدا کرده است. با ما همراه باشید تا نگاهی مختصر به تاریخچه و انواع آن داشته باشیم.

انواع پیتزا های موجود در جهان

چگونگی شکل گیری پیتزا

پیتزا های اولیه از خمیر پیتزا، روغن زیتون و سبزیجات تشکیل می شد که شباهت زیادی به پیتزا های امروزی نداشت. در آن زمان از گوجه فرنگی و یا سس گوجه فرنگی در پیتزا ها استفاده نمی شد. چرا که در آن زمان گوجه فرنگی در برنامه غذایی ایتالیایی ها و به طور کلی اروپایی ها جایی نداشت. مردم ایتالیا و اروپا بر این باور بودند که گوجه فرنگی سمی است و این خرافات میان اروپاییان تا قرن شانزدهم ادامه داشت و برای اولین بار در قرن شانزدهم بود که گوجه فرنگی وارد برنامه غذایی اروپایی ها شد.

پیتزا

با اضافه شدن گوجه فرنگی، پیتزا ها رنگ و بوی خاصی به خود گرفتند و آقای رافائل اسپوزیتو که در سال 1789 میلادی، آشپز دربار ایتالیا بود، پیتزایی مشابه با پیتزای امروزی آماده کرد. این پیتزا به شکل پرچم ایتالیا یعنی با رنگ های سفید، قرمز و سبز طراحی شده بود و در واقع آقای رافائل حس و بویی میهن پرستانه به این پیتزا داده بود که با استقبال ملکه مارگریتا همراه شد و به همین دلیل این پیتزا به پیتزا مارگریتا معروف شد.

توسعه پیتزا

با گذشت سال ها تولید پیتزا در شهر ناپل و سایر شهر های ایتالیا رونق پیدا کرد. اولین پیتزا فروشی به نام آنتیکاپورت آلبا در سال 1380 میلادی در شهر ناپل ایتالیا افتتاح شد که به طور اختصاصی فقط پیتزا می پخت. بعد از گذشت مدتی محبوبیت پیتزا بع شهر نیویورک نیز رسید و جنارولمباردی اوین پیتزا فروشی را در این شهر افتتاح کرد. البته شخصی که در این پیتزا فروشی مشغول به پختن پیتزا ها بود، آنتوتیو توتونوپرو بود. با گذشت مدت کمی از افتتاح این پیتزا فروشی، این پیتزا فروشی آن چنان محبوبیتی پیدا کرد که جنارولمبادی توانست کار خود را در نیویورک توسعه دهد.

پیتزا

پیتزا در ایران

شروع پیتزا در ایران به سال 1347 شمسی باز می گردد که پیتزا پنتری توسط رضا رئیسی افتتاح شد. او که تحصیل کرده کالیفرنیا بود، علاقه خاصی به پیتزا پیدا کرده بود و پس از بازگشت به ایران این لذت را با مردم ایران شریک شد.

انواع پیتزا

پیتزا ها در سرتاسر جهان با مدل های متنوع و در شکل های مختلفی طبخ می شوند. با ما در این مقاله همراه باشید تا نگاهی کلی به برخی از مشهور ترین آن ها داشته باشیم.

پیتزا لاهماجون (ترکیه)

چند لایه نان برشته که بر روی هم قرار گرفته و محتویات درونش نیز شامل گوشت، پیاز، گوجه فرنگی، سبزیجات و ... می شود، تشمیل دهنده این پیتزا خوش طعم ترکیه ای می باشد.

پیتزا لاهماجون

پیتزا پیده (ترکیه)

نوعی دیگر از پیتزا های ترکیه ای که برای اولین بار در زمان عثمانی طبخ شدند که از یک خمیر با قطر متوسط تشکیل شده است که بر روی آن گوشت، سبزیجات، تخم مرغ و پنیر ریخته می شود.

پیتزا پیده

پیتزا لانگوس (مجارستان)

این پیتزا تشکیل شده از یک خمیر سرخ شده در روغن می باشد که بعد از سرخ شدن خمیر از سیر، خامه و پنیر برای تزئین آن استفاده می شود.

پیتزا لانگوس

پیتزا دیترویت (آمریکا)

این پیتزا از یک خمیر مستطیلی شکل قطور ساخته می شود که بر روی آن از پپرونی، سس گوجه فرنگی و پنیر خامه ای استفاده می شود.

پیتزا دیترویت

پیتزا زاپیکانا (لهستان)

به جای خمیر در این پیتزا از نان فرانسوی استفاده می شود که آن را برش می دهند و شبیه به یک ساندویچ نصف شده می شود و بر روی آن از قارچ، گوشت و پنیر استفاده می شود.

پیتزا زاپیکا

پیتزا خاچاپوری (گرجستان)

خمیری شبیه به قایق که سطح آن با تخم مرغ و پنیر پر می شود.

پیتزا خاچاپوری

پیتزا کباب (سوئد)

این پیتزا خوش طعم سوئدی از گوشت کباب شده، گوجه فرنگی، فلفل تند و خامه تهیه می شود که طرفداران مخصوص به خود را دارد.

پیتزا کباب

پیتزا پیسالادیر (فرانسه)

این پیتزا از یک خمیر قطور به همراه ماهی آنچوی، زیتون و پنیر تهیه می شود که اگر شما علاقه ای به ماهی ندارید به هیچ وجه تست کردن این پیتزا را به شما توصیه نمی کنیم.

پیتزا پیسالادیر

پیتزا کوکا دی رکاپته (اسپانیا)

همانند پیتزای قبلی که معرفی کرده ایم این پیتزا نیز از یک خمیر قطور به همراه ماهی و سبزیجات تشکیل می شود با این تفاوت که بر روی آن از پنیر استفاده نمی شود.

پیتزا کوکا دی رکاپته

پیتزا پانزروتو فریتو (ایتالیا)

علاوه بر دیگر پیتزا های معروف ایتالیایی که می شناسید این پیتزا نیز از پیتزا های محبوب ایتالیایی محسوب می شود که از گوشت، سس گوجه فرنگی، سبزیجات و پنیر موزارلا تهیه می شود.

پیتزا پانزروتو فریتو

پیتزای ایرانی

پیتزای ایرانی نیز از یک خمیر با قطر عادی همراه با گوشت، قارچ، سوسیس، پنیر پیتزا و ... تهیه می شود که طعمی خوشمزه و جذاب و مورد پسند ذائقه ایرانی دارد. در ایران انواع پیتزا های محبوب و معروف جهان پخت می شود.

پیتزا ایرانی