در حال انتقال به بانک ... processing...
/upload/images/2020/150_1578432670731334.jpg

مهاجرت و دلایل آن

مهاجرت و دلایل آن

این روز ها افراد زیادی به دنبال مهاجرت می باشند که این امر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از آن ها اتفاقات رخ داده در خاورمیانه و ناامن شدن این منطقه است. مهاجرت در بیان ساده به معنی جا به جایی از یک مکان به مکانی دیگر است. از جمله دلایل اصلی که برای مهاجرت وجود دارد می توان به جنگ، قحطی، ناامنی و جستجو برای پیدا کردن مکانی مناسب برای زندگی اشاره کرد.

همان طور که در بالا اشاره شد مهاجرت به معنای جا به جایی از یک مکان به مکان دیگری می باشد که می تواند دلایل مختلفی از جمله کار یا زندگی داشته باشد. اغلب به دلیل فقر، کمبود غذا، بیکاری، مسائل سیاسی، جنگ و ...، مردم تصمیم به مهاجرت می گیرند.

مواردی چون درآمد بیشتر، آموزش بهتر، مسکن بهتر، امکانات بهداشتی، آزادی سیاسی بیشتر و ... نیز می تواند از جمله دلایل مهاجرت باشد.

باید به این موضوع توجه داشت که مهاجرت اتفاقی تازه نیست و صد ها سال پیش نیز اتفاق می افتاده است. در مفهوم مدرن تر می توان مهاجرت را رفتن به کشوری دیگر که شهروند آن نیستید بیان کرد.

مهاجرت به اقامت طولانی مدت افراد در کشور مقصد گفته می شود و نام مهاجرت را نمی توان برای سفر های توریستی به کشور های دیگر به کار برد. اما می توان نوعی دیگر از مهاجرت را به مهاجرت فصلی کارگران و یا نیرو های کار نسبت داد.

طبق آماری که سازمان ملل به صورت تقریبی در سال 2005 اعلام کرد تقریبا 3 درصد مردم جهان در آن سال اقدام به مهاجرت کردند و مابقی آن ها یعنی 97 درصد در کشور محل تولد خود مانده اند.

مهاجرت

آیا مهاجرت کار درستی است ؟

حتما شما هم تا به امروز به این سوال فکرکرده اید که آیا مهاجرت کار درستی می باشد یا خیر؟ حتی اگر در کشوری زندگی می کنیم که 50 درصد از زندگی در آن راضی هستیم باز هم مهاجرت کار درستی است؟

خیلی راحت می توان متوجه این موضوع شد که بسیاری از افرادی که مهاجرت می کنند به هدف خود نمی رسند و حتی شرایط سخت تر و بدتری نسبت به کشور خود خواهند داشت چرا که قبل از مهاجرت، تحقیق کافی نداشته و به آگاهی کامل نسبت به کشور مقصد نرسیده اند.

موانع مهاجرت

همیشه اینگونه نیست که مسائل قانونی و حقوقی مانع اصلی برای مهاجرت باشند، بلکه موانع دیگری همچون خانواده، دوستان، شبکه های حمایتی و ... نیز وجود دارد که به دلیل علاقه و دل بستگی که به آن ها داریم، ترک آن ها کار بسیار دشواری است.

اغلب  افرادی که اقدام به مهاجرت می کنند تمامی دارایی های خودشان را تبدیل به پول نقد می کنند تا هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت را فراهم کنند و باید به این موضوع توجه داشته باشند که در صورتی که از مهاجرت پشیمان شوند و قصد بازگشت به کشور خود را داشته باشند ممکن است دیگر سرمایه گذشته را نداشته باشند.

مهاجرت

مزایای مهاجرت

یکی از منافع مهاجرت، برای کشور های فقیر می باشد. شاید باور نکنید اما دلیلش این است که نیرو های کاری که در کشور خود تقاضا برایشان کم است به کشور هایی مهاجرت می کنند که تقاضای کار برایشان بالا باشد و اینگونه است که درامد کشور های فقیر افزایش می یابد.

از دیگر فواید مهاجرت، کسب مهارت و آموزش است. از جمله کشور هایی که امروزه نام آن در میان کشور های مناسب برای مهاجرت بسیار شنیده می شود، کانادا است. البته یکی از دلایل مهاجرت به کانادا نرخ پایین تولد در آن است.

دلایل مهاجرت

با توجه به مطالبی که در این مقاله بیان شد می توان این گونه نتیجه گرفت که یک فرد برای مهاجرت به کشوری دیگر ابتدا باید تمامی شرایط حاکم بر آن کشور از جمله شرایط اقتصادی و معیشتی را در نظر بگیرد و سپس برای خود هدفی مشخص کنید و در نهایت کشور مورد نطر خود را ارزیابی کنید که تا چند درصد می توانید در آن کشور به هدف خود برسید.

قطعا مشورت گرفتن از افرادی که تجربه مهاجرت را داشته اند و یا در دفاتر مهاجرتی کار می کنند، بهترین روش برای دریافت اطلاعات کامل درباره مهاجرت می باشد.

خیلی ممنون که امروز هم با یکی دیگر از مقالات به نشان همراه بودید. اگر شما هم در زمینه مهاجرت تجربه دارید آن ها را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.