در حال انتقال به بانک ... processing...
/upload/images/2019/150_1576779933260067.jpg

بهترین کباب ها

بهترین کباب ها

بهترین و خوشمزه ترین کباب های جهان کدامند؟ کباب غذایی است که اکثر مردم به آن علاقه دارند و در برنامه غذایی آن ها جای دارد.در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی انواع کباب های موجود در جهان بپردازیم و خوشمزه ترین و محبوب ترین آن ها را به شما معرفی کنیم.

بهترین و خوشمزه ترین کباب های جهان

1 دونر کباب بره (ترکیه)

دونر کباب

غذا های ترکیه ای همیشه به عطر و طعم بی نظیری که دارند در سراسر جهان معروف بوده اند. در ترکیه کباب های متنوعی وجود دارد، در واقع محبوب ترین و معروف ترین غذا در میان غذا های ترکی، کباب است. اما یک نوع از این کباب ها به اسم دونر کباب بره وجود دارد که نه تنها در ترکیه بلکه در کشور های اروپایی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. در زبان ترکی، دونر به معنای چرخان است. تکه ای بزرگ از گوشت که به حالت عمودی بر روی آتش می چرخد و از لبه های آن گوشت را می برند. این کباب خوش طعم و عطر را اغلب همراه با سالادی مخصوص که از جعفری، پیاز و سماق تهیه می شود، سرو می کنند.

2 کباب کالوآ (هاوایی)

کباب کالوآ

این نوع کباب که در هاوایی پخت می شود به شکل کاملا عجیب و غریبی انجام می گیرد. روش طبخ این کباب به گونی است که تعدادی سنگ را داغ کرده و سپس آن ها را درون شکم حیوان درسته قرار می دهند و در مرحله بعد حیوان را با برگ های درخت موز پوشانده و در میان  شن های مرطوب قرار می دهند. پخت این کباب زمانی نزدیک به 6 الی 7 ساعت زمان می برد. اگر فرصتش را داشتید خوردن این کباب را به هیچ وجه از دست ندهید.

3 کباب بارباکوآ (مکزیک)

کباب بارباکوآ

کباب بارباکوآ نوعی کباب است که در کشور مکزیک پخت می شود و یکی از خوشمزه ترین کباب های جهان محسوب می شود.  این کباب در میان چند برگ پیچیده شده و سپس در گودالی به آرامی پخته می شود.

4 کباب برِی (آفریقا)

کباب بری

کباب بری که در آفریقا جنوبی پخت می شود از محبوبیت خاصی در میان مردم این کشور محسوب می شود و در دورهمی های دوستانه و خانوادگی غذای اصلی آن ها، این کباب خوش طعم ولذیذ (braai) می باشد.

5 کباب پاچامانکا (پرو)

کباب پاچامانکا

این کباب از غذا های سنتی و محبوب کشور پرو محسوب می شود و کسی که به کباب علاقه داشته باشد مطمئنا از این کباب استقبال خواهد کرد. از سنگ های داغ برای پختن این کباب استفاده می شود و در کنار آن مقداری ذرت، سیب زمینی، ترشی و حبوبات نیز سرو می شود. این کباب از غذا های محبوب مردم پرو می باشد.

6 کباب گوگیگوی (کره جنوبی)

کباب گوگیگوی

کباب سنتی مردم کره که در میان توریستانی که به این کشور می آیند نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. این کباب یکی از بهترین و خوشمزه ترین کباب های جهان محسوب می شود. این کباب شامل تکه های گوشت و مرغ است و همراه با برنج سرو می شود.

7 کباب یاکیتوری (ژاپن)

کباب یاکیتوری

این کباب که در کشور ژاپن پخت می شود و طرفداران مخصوص به خود را دارد در واقع همان مرغ های تکه تکه است که به وسیله چوب های بامبو به سیخ کشیده می شوند و بر روی ذغال پخته می شوند. شباهت زیادی به جوجه کبابی که در ایران پخت می شود دارد و به نظر بسیار خوشمزه به نظر می رسد.

8 کباب تندور (هند)

کباب تندور

کباب خوش طعم و عطر که در کشور هند پخت می شود و یادگار مردم چادر نشین می باشد. این کباب ترکیبی از مرغ، غذا های دریای و سایر گوشت ها می باشد که بر روی ذغال پخته می شود.

9 کباب چوراسکو (برزیل)

کباب چوراسکو

انواع این کباب خوشمزه در منطقه ای در کشور برزیل به نام چوراسکاریا پخت می شود و طعم آن به قدری لذیذ می باشد که به تمام کباب دوستان پیشنهاد می شود.

10 کباب سوولاکی (یونان)

کباب سوولاکی

سوولاکی کبابی است که به راحتی و در کمترین زمان ممنکن آماده می شود و در اکثر رستوران های بین راهی قابل یافت است. گوشت های تکه شده همراه با سبزیجات به سیخ می شوند و بر روی منقل قرار می گیرند تا پخته شوند. این کباب همراه با نان پیتزا و سیب زمینی سرخ کرده سرو می شود.