در حال انتقال به بانک ... processing...
/upload/images/2019/150_157773145014293.jpg

بستنی های محبوب در جهان

 

بستنی های محبوب در جهان

بستنی ها انواع مختلفی دارند که هر یک طرفداران مخصوص به خود را دارند . در این مقاله با ما همراه باشید تا به انواع بستنی های محبوب در جهان و تاریخچه کلی بستنی بپردازیم.

به اعتقاد برخی از مردم، خالق بستنی چینیان باستان می باشند و بر این باورند که دستور تهیه آن توسط مارکوپولو از چین به قاره سبز ( اروپا ) آمده است. برخی دیگر نیز همچون ما ایرانیان معتقدیم که ریشه اصلی بستنی از آن ماست و اولین بار ایرانیان بودند که برف را با شیره انگور و خرما نوش جان کرده اند و همچنین بر این باورند که ریشه کلمه آیس کیریم همان کریم باستانی است.

 

مطمئنا کسی که عاشق بستنی است برایش مهم نیست که تاریخچه بستنی چیست و اولین بار کی و توسط چه کسی ساخته شده است و فقط طعم و لذت بستنی برایش اهمیت دارد، اما دانستن این موضوع خالی از لطف نمی باشد. همان طور که از کلمه نان به جای هر خوراکی که با آرد و آب درست شود استفاده می شود، از بستنی نیز به جای برخی از دسر ها استفاده می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی انواع بستنی های محبوب در دنیا بپردازیم.

بستنی سنتی

بستنی سنتی

بستنی سنتی زعفرانی شاهکاری است از دیار ایران که با روح و روان آدم بازی می کند و بهترین خوراکی برای فراموشی غم و اندوه و گذراندن اوقاتی خوش با خانواده است. ترکیبات آن شامل زعفران، گلاب، خامه و پسته می باشد. اصلی ترین تفاوت در دستور تهیه این بستنی با سایر بستنی ها استفاده از ثعلب می باشد. مخترع این بستنی خوشمزه مردی اهل دل به نام اکبر مشدی ملایری می باشد.

فالوده

فالوده

شاید شما فالوده را در دسته بندی بستنی قرار ندهید اما در سایر نقاط جهان ب دلیل این که فالوده از نشاسته برنج تهیه می شود آن را زیر مجموعه بستنی به حساب می آورند. فالوده تازه همراه با آبلیمو، شهد آلبالو و شرلت توت فرنگی یک معجون به تمام معنا است.

جلاتو (ایتالیایی)

جلاتو

جلاتو یا همان ژلاتو که در ایران آن را با نام بستنی ایتالیایی می شناسیم. این بستنی که مبداش کشور ایتالیا است، محبوب ترین و پر تنوع ترین بستنی در کل جهان می باشد. در تولید آن از چربی کمتر، شکر بیشتر و هوای کمتری نسبت به سایر بستنی ها استفاده شده است. کلمه ژلاتو در زبان ایتالیایی به معنای یخ زده می باشد که در واقع همان خامه یخ زده (ice cream) می باشد.

بستنی ماشینی (سافت ژلاتو)

بستنی ماشینی

این بستنی نیز زیر مجموعه بستنی ژلاتو محسوب می شود اما تفاوت هایی با آن دارد. از جمله تفاوت هایی که دارد می توان به وزن کمتر و هوای بیشتر آن اشاره کرد که موجب انعطاف بیشتر آن می شود. این بستنی اولین بار توسط آمریکایی ها در سال 1930 میلادی تولید شد و با توجه به کم چربی بودن این بستنی، بستنی ای رژیمی محسوب می شود.

بستنی یخی (پاپسیکل، آلاسکا)

بستنی یخی

بستنی یخی که همه ما با آن آشنایی داریم که ساده ترین نوع بستنی محسوب می شود و به راحتی و تنها با مقداری آب میوه طبیعی و کمی شیرین کننده می توان یک بستنی یخی خوش طعم ساخت. پایه اصلی بستنی یخی شیر، آب و آبمیوه می باشد.

دون دورما

دون دورما

این بستنی که احتمالا در کیلیپ هایی که در شبکه های مجازی موجود است آن را دیده باشید و فردی با میله ای بلند بستنی را از ظرفش خارج کرده و مشتری را سر به سر می گذارد. بله درست حدس زدید این بستنی همان بستنی معروف ترکیه است. این بستنی از مصطکک و ثعلب تهیه می شود و قابلیت کشسانی بسیار بالایی دارد.

ماست بستنی

ماست بستنی

این بستنی از ماست تهیه شده و به دلیل طعم فوقالعاده اش از بستنی های محبوب در جهان محسوب می شود. از دلایل اصلی پیشرفت این بستنی، سالم بودن آن است چرا که از چربی و قند بسیار کمی برخوردار است و همین موضوع دلیلی شد تا این بستنی با اسقبال فوقالعاده ای مواجه شود و تجارت ماست بستنی به یکی از تجارت های برتر سال 2012 میلادی تبدیل شود.

رول بستنی

رول بستنی

این بستنی که طرفداران پرشماری دارد متعلق به کشور های شرق آسیایی (تایلند، کامبوج) می باشد. نحوه تولید این بستنی به گونه ای است که از قبل نمی توان آن را آماده کرد و جلوی مشتری در کمتر از چند دقیقه آماده می شود. مواد تشکیل دهنده آن شیر، خامه و تخم مرغ می باشد که آن را بر روی سنگی سردی ریخته و با مواد مختلفی ترکیب می کنند و با دو کاردک به صورت مداوم آن را جمع و پهن می کنند سپس آن را رول کرده و از شما پذیرایی خواهند کرد.